Amazon Marka Kaydı ve Yönetimi

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Amazon Marka Kaydı ve Yönetimi

Amazon’un dünyanın en gelişmiş platform olmasını sağlayan etmenlerden bir tanesi de mutlaka müşteri-satıcı-profesyonel satıcılar arasındaki dengeyi ve adaleti sağlayabilmiş olmasıdır. Amazon üzerinde dünya genelinde 2 milyona yakın satıcı bulunmaktadır. Bu satıcıların hemen hemen büyük bölümü bir yerden ürünleri alıp amazon üzerinde satış yapmayı hedefleyen kesimi oluşturmakla birlikte küçük bir kesimi ise üretici veya marka sahibi satıcılardan oluşmaktadır. Amazon burada, marka sahibi olan satıcı ile marka sahibi olmayıp sadece bir yerden alıp kendi hesabı üzerinde satan satıcıları ayırt etmek amacıyla “Marka Kaydı (Brand Registry)” programını başlatmıştır.

Marka Kaydı programı ile markanızı Amazon üzerinde kaydederek hem markanızı ve markanıza ait ürünlerinizi korumuş oluyor; hem de marka sahiplerine tanınan ayrıcalıklardan faydalanmış olursunuz.

Marka Kaydı olan satıcıları diğerlerinden ayıran temel farklar şöyledir:

 • A+ Content veya EBC (Enhanced Brand Content) Oluşturabilme
  A+ içerik, klasik düz metinden ibaret ürün açıklaması kısmını zenginleştiren bir özelliktir. Bu özellik ile ürün açıklamasının yanı sıra, belirli adette görsel, diğer ürünlerinizi ekleme gibi gelişmiş özellikler ile satış oranınızı daha da artırmaya yardımcı olmaktadır.
 • Markanıza Yönelik Reklam Hazırlama
  Amazon’un tüm satıcılara verdiği reklam (PPC) nin yanı sıra marka sahipleri markalarının logosunu, bir küçük başlık ve markaya ait 3 ürünü reklam olarak gösterebileceği ayrıca bir reklam modeli de sunmaktadır.
 • Marka Sayfası Oluşturma
  Markanıza ait Amazon’un verdiği özellikleri kullanarak gelişmiş bir sayfa oluşturabilirsiniz, bu özellik ile klasik bir web sitesi görünümünde bir sayfa oluşturmanız ve satışlarınız artırmanız neredeyse kaçınılmaz.
 • Gelişmiş Analiz Özelliği (Brand Analytics)
  Amazon, marka sahiplerine belki de diğerlerinden en can alıcı özelliği yani daha fazla analiz yapabileceğiniz ölçüm araçlarını sunmaktadır.

Türkiye’nin Amazon tarafından yetkilendirilen ilk danışmanlık firması olan e-com Group olarak biz, marka sahibi danışanlarımızın marka kaydını ve korumasını yaparak satışlarını maksimum seviyeye çekiyoruz.

A'dan Z'ye Amazon Hizmetlerimiz

Amazon'un Türkiye'de yetkilendirdiği ilk danışmanlık firması e-com Group Danışmanlık olarak Türkiye'nin en tecrübeli ve bilgili ekibine sahibiz. Altta verilen ana konu başlıkları ve daha bir çok konuda A'dan Z'ye danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Amazon Rekabet Analizi

Profesyonel Satıcı Hesabı Yönetimi

Amazon Ürün Optimizasyonu

Amazon Reklam Optimizasyonu

Amazon Lojistik Yönetimi

Amazon VAT (Vergi) Kaydı

Amazon Müşteri Yönetimi

Uluslararası Kargo Hizmeti

Amazon İptal - İade Süreç Yönetimi

Amazon Marka Kaydı ve Yönetimi

Gerçek Tecrübe ile Amazon'un Derinliklerinde Kaybolmayın!

Yüzlerce satıcının Amazon üzerinde hesap oluşturduğu, dakikada binlerce satışın yapıldığı Amazon'da zaman daralıyor! Amazon'u yeniden keşfetmek yerine Amazon'un yetki verdiği Türkiye'nin ilk firması E-com Group'un çeşitli sektörler ve yüzlerce farklı ürünler ile 10 yılı aşkındır edindiği tecrübelerinden faydalanın!
bt_bb_section_top_section_coverage_image