Amazon Nedir? Amazon’da Satış Nasıl Yapılır?

Amazon, dünyanın en popüler e-ticaret pazaryeridir. Marka değeri, yıllık karı, dünyanın dört bir yanından satıcı ve alıcıların buluşma noktası olması ile dünyanın en değerli markası haline gelen Amazon’da satış kolay değil! Amazon’da satış yapmayı düşünüyorsanız “Buna değer mi?” sorusu aklınıza gelebilir. Peki, gerçekten değer mi?

Amazon’da Satış

Amazon’da satış ile ilgili birçok olumsuzluk duymuş olabilirsiniz; ancak Amazon’da satış avantajlarının dezavantajlarından daha baskın olduğunu bilmelisiniz. Çünkü Amazon, dünyanın en büyük online pazaryeridir. Potansiyel satış hacmi, diğer tüm seçenekleri çok fazla aşmaktadır. Örneğin; Amazon Prime alıcıları, her yıl ortalama bir online satıcıdan daha fazla ürün satın alıyor.

Amazon Satıcı Hesapları

Amazon’da satış için öncelikle bir Amazon Satıcı hesabı edinmeniz gerekiyor. Bu hesap, Amazon’dan alışveriş yapılan hesaplardan farklıdır. “Bireysel” ve “Profesyonel” olmak üzere iki farklı hesap türü vardır. Profesyonel Hesap; Bireysel hesaba göre daha avantajlıdır; ancak aynı zamanda aylık 39,99 dolar maliyeti vardır. Bireysel hesapların aylık maliyeti yoktur. Yani ücretsiz olarak Bireysel hesap açılabilir. Bireysel hesaptan satış başına 0,99 dolar tutarında komisyon alınır.